lensFirma Zunow je menší Japonská společnost vyrábějící vysoce kvalitní objektivy pro fotoaopráty a filmové kamery a dále pak předsádky a konverzní objektivy pro video-kamery. 

Základní myšlenkou celého vývoje a výroby firmy je zajištění vysoké technické úrovně a vynikající kvality.

Společnost Zunow byla založena p. Suzuki Sakutou jako Teikoku Kogaku Kenkyujo v roce 1935.

Hlavním cílem nové optické společnosti bylo, tak jako u mnohých výrobců produkce vojenského vybavení. Společnost Zunow excelovala hlavně v kvalitě objektivů založené převážně na Leica závitu. Díky tomu je mohla využívat velká spousta fotoaparátů. Pověstný se stal např. rychlý 50mm f/1.1, atd. Díky tomu se společnost Zunow stala dodavatelem objektivů (hlavně s fixním ohniskem) pro valnou většinu menších japonských výrobců fotoaparátů.

V roce  1954 byla firma začleněna pod svým původním názvem do společnosti Teikoku Kgaku Kogyo K.K.. a v prosinci roku 1956 byla s ohledem na sjednocení názvu firmy a jména výrobků přejmenována na Zunow Optical Industry Ltd. Hlavní oblastí firmy je vývoj a výroba vysoce kvalitních rychlých objektivů pro fotoaparáty a filmové kamery a jako dodavatel objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností pro ostatní Japonské výrobce.

Firma Zunow mabízí své produkty ve čtyřech produktových řadách:

  • - EX - vysoce kvalitní předsádky využívající vlastností asferických čoček.
  • - HV - řada produktů se špičkovými optickými vlastnostmi pro profesionální kamery.
  • - CX - řada kompaktních produktů kladoucí důraz na kombinaci  kvality a kompaktních rozměrů.
  • - ST - řada standardních produktů s vynikajícími  optickými vlastnostmi.

Vyberte předsádku Zunow pro vaší kameru -  ZDE.