aktuální strana
Aktuality

L´AIGLE - EXOSKELETON G - novinka v oblasti stabilizátorů pro kamery

L´AIGLE_150

Firma L´AIGLE Paris uvádí na trh revoluční podpůrný systém ExoSkeleton G pro stabilizační systémy pracující na principech gyroskopu resp. kardanového závěsu ( G - jako Gyro resp. Gimbal) .
EXG-Face-miniPo více jak čtyřech letech výzkumu a provozních zkoušek jak ve filmových, průmyslových či vojenských aplikacích byl předprodukční prototyp tohoto produktu poprvé představen na loňské výstavě IBC2014, kde získal cenu za inovaci a pokrokovou konstrukci . Na základě dalších zkoušek a připomínek byl prototyp upraven do finálního produkčního výrobku, který byl představen na letošní výstavě NAB 2015.
Konstrukční řešení ExoSkeletonu G poskytuje operátorům stabilizátorů nový rozměr práce a možnost dlouhodobého nasazení bez známek zátěže či únavy. ExoSkeleton G uvolní veškerou váhu z rukou operátora a rovnoměrně ji rozloží do vesty a tím rovnoměrně zatíží celý trup operátora. Tím umožní i mnoha hodinovou práci s plně zatíženým gimbalem – např. plně osazený Letus- Helix gimbal s kamerou Arri nebo Red.
Tento podpůrný systém neslouží pouze jako pomocný prostředek pro nošení, ale poskytuje též funkci stabilizátoru eliminující nežádoucí pohyby a otřesy během chůze či běhu. Oproti jiným výrobkům poskytuje ExoSkeleton G díky své konstrikci možnost práce s gimbalem nejenom před tělem operátora , ale i vedle hlavy, nad hlavou a v jistém rozsahu i za hlavou operátora. EXG-invert
ExoSkeleton G je plně kompatibilní pro gimbaly většiny výrobců jako např. Helix, MOVI, Ronin, BeSteady a dalšími..

 

kategorie: Aktuality